Skip to content
Home

Quotes

quotes

Nieuwe klanten

Nieuwe klanten 

Integron & Kika

kika_en_integron.gif


Integron steunt Kika!

Interview Wouter van den Bosch

Naam:  Wouter van den Bosch
Datum indiensttreding: 2-7-2001
Functie: Sr. Sales Consultant 
 
Interview

Hoe ben je terecht gekomen bij Integron?
Een oud-huisgenoot, die destijds net was afgestudeerd en bij Integron werkte, liet mij weten dat Integron op zoek was naar parttime ‘werkstudenten’ die konden ondersteunen bij onderzoekstrajecten. Na 1 onderzoek gedaan te hebben, bleek al snel dat mijn interesse meer uitging naar het ‘vermarkten’ van de diensten van Integron. Ik ben toen 1,5 dag (later opgeschroefd tot 2,5 dag) gaan werken als jr. sales consultant. In die periode (2001-2005) heb ik veel geleerd: van de omgang met prospects en klanten tot de specialistische vraag die iedere klant uiteindelijk heeft en de invulling daarvan. 
 
Hoe zou je Integron beschrijven?

Integron is in de laatste 5 jaar echt doorontwikkeld van een kleine onderzoeksorganisatie met uiteenlopende diensten tot een gespecialiseerde club in het meten, stuurbaar maken en verbeteren van organisatieprestaties. De medewerkers zijn jong (gemiddeld ca. 28 jaar), de organisatie dynamisch. Onder het motto ‘alles kan’ proberen we met elkaar dag in dag uit alle klanten als individuele klant te behandelen. Dit lukt niet altijd van 08.30 tot 17.30 uur, we kijken dan ook niet gek op als om 07.00 uur het licht aan gaat en om (na) 20.00 uur weer uit.

Wat maakt Integron als organisatie leuk om voor te werken?
Geen enkele klant heeft dezelfde vraag, dat maakt het werk zo uitdagend. We trachten zaken te standaardiseren, maar aangezien iedere klant individueel wordt behandeld, blijft het een continu proces. Wij werken voor uiteenlopende klanten: van multinationals tot organisaties met 15 medewerkers; van overheidsorganisaties tot producenten. Dat vraagt om specifieke kennis en ervaring binnen iedere branche.
De collega’s zijn alle jong, is het niet van leeftijd dan is het van geest. Sinds 2 jaar zitten we in een versnelde groei, waardoor meer lagen in de organisatie ontstaan. Ondanks dit willen we toch een platte structuur behouden. Dit wordt bereikt door gezamenlijk leuke dingen te doen: borrelen, etentjes, uitjes etc.  

Hoe zie jij je toekomst bij Integron?

Binnen Integron heb ik mij ontwikkeld van een ‘koud bellende werkstudent’ tot een volleerd sales consultant. Een sales consultant is geen vertegenwoordiger of account manager; je moet businesses snappen, inspelen op marktontwikkelingen en een gesprekspartner zijn die op ieder niveau in organisaties mensen van juiste informatie en advies kan voorzien. Ik zeg wel eens dat ik mijn studie met mijn werk bij Integron heb kunnen afronden. Theorie haalde ik juist uit de praktijk.
Ik werk nu 6 jaar bij Integron, in die tijd is absoluut veel veranderd. Momenteel ben ik naast sr. sales consultant ook coach voor mijn sales collega’s door mijn opgedane kennis en ervaring de afgelopen jaren. Dit wil ik nog beter uitnutten, om uiteindelijk de gehele salesverantwoordelijkheid op mij te kunnen nemen.